WARSZTATY W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM W KRAKOWIE

Nowy tydzień nauki uczniowie klas III rozpoczęli od niezwykłej podróży w czasie, a to wszystko za sprawą wycieczki do Muzeum Archeologicznego. Na zajęciach uczniowie poznali kulturę i historię starożytnego Egiptu. Na wystawie „Bogowie starożytnego Egiptu” oglądaliśmy eksponaty związane z wierzeniami i zwyczajami oraz z życiem codziennym. Zainspirowani obejrzanymi zabytkami, w części warsztatowej na lnianych, ekologicznych torbach uczniowie namalowali wzory związane z tematem - skarabeusza, maskę grobową lub profilowe popiersie królowej Neferetiti, wykonali zdobiony naszyjnik egipski oraz zbudowali piramidę.

Wycieczka była świetną lekcją historii dla najmłodszych.

Joanna Gontkiewicz