Tydzień profilaktyki

21-24 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy odbył się „Tydzień Profilaktyki”. Tydzień ten połączyliśmy ze „Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień”, który jak co roku, obchodzony jest 21 listopada. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Modlnicy i w szkole Filialnej w Modlniczce pojawiły się „magiczne schody”, które miały przypomnieć nam o ważnych słowach, takich jak „dzień dobry”, „przepraszam”, „proszę” czy „dziękuję” oraz o tym, by na co dzień być miłym, życzliwym, pomocnym czy kulturalnym! Ponadto, uczniowie tworzyli „Klasowe Kodeksy Życzliwości”. Oglądając zdjęcia zobaczycie, jak wspaniałe pomysły zrodziły się w klasach! Największą uwagę przykuł „Kodeks Życzliwości” stworzony przez klasę 3a oddziałów gimnazjalnych. Zagospodarowali oni całą ścianę, umieszczając na niej piękne hasła i równie ciekawe zdjęcia! W trakcie tygodnia zapytaliśmy również naszych uczniów, czym jest życzliwość i czy chcą kogoś pozdrowić? Efekty możecie zobaczyć w filmiku. Może to właśnie Was ktoś pozdrowił?
          W trakcie Tygodnia Profilaktyki mogliśmy obejrzeć wystawę prac dzieci dotyczącą „Cyberzagrożeń”, a także profilaktyki palenia tytoniu czy picia alkoholu. Uczniowie Szkoły Filialnej w Modlniczce mieli ciekawe warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia prowadzone przez p. Małgorzatę Heród z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzieci i młodzież w Modlnicy wysłuchali z kolei prelekcji zaproszonych gości, a więc funkcjonariuszy Policji z Komendy Wojewódzkiej oraz z Komisariatu w Zielonkach. Ponadto, gościliśmy w szkole Teatr „Moralitet” z przedstawieniami „Cisza” oraz „Droga donikąd”. Uczniowie mogli posłuchać o tym, jak ważny jest zdrowy tryb życia i o tym, jak szkodliwe są uzależnienia. Z kolei starsi uczniowie, z kl. 7, 2 i 3 oddziałów gimnazjalnych, 22 listopada udali się do Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Białym Kościele, gdzie wzięli udział w debacie oksfordzkiej oraz wysłuchali prelekcji p. Roberta Bretnera z Komendy Wojewódzkiej Policji. Po wykładzie czekała na uczniów niespodzianka - warsztaty i koncert „Drużyny Mistrzów”. Drużyna Mistrzów pokazała, jak ważny jest zdrowy tryb życia i jak można realizować się poprzez sport i pasję do muzyki.  To był niesamowity tydzień pełen ciekawych wydarzeń!
Tydzień Profilaktyki
FILM