"ŚNIADANIE DAJE MOC" ?

Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzony jest Dzień Śniadanie Daje Moc.  W tym ogólnopolskim śniadaniowym święcie wzięli także udział uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej w Modlnicy. To już kolejny rok, kiedy sprawdzamy, czy śniadanie daje moc?
          Środa 8 listopada była wyjątkowo „smacznym” dniem. Tego dnia w klasach uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowali wspólne, zdrowe śniadanie. Na naszych stołach pojawiło się pełnoziarniste pieczywo, własnoręcznie zrobione kolorowe kanapki, mnóstwo owoców i warzyw, rozmaite sałatki, soki owocowe i jogurty. Było naprawdę pysznie, a przede wszystkim zdrowo. Najmłodsi świetnie się bawili, mając możliwość przygotowywać te wszystkie pyszności, a dodatkowo nauczyli się  jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.
          Teraz nikt już nie ma wątpliwości: śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Śniadanie daje niezwykłą moc! Pamiętajmy o tym każdego dnia!

Joanna Gontkiewicz