Harry Potter Book Night  4

IV nocne spotkanie z książkami o Harrym Potterze i Brytyjską Literaturą jest już za nami. Było to duże wydarzenie w naszej szkole - Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy.
          W jego świętowaniu aktywnie uczestniczyło ponad dziewięćdziesięciu uczniów i absolwentów tutejszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej; gościliśmy także uczniów z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Białym Kościele, Organizatorkami oraz prowadzącymi zabawy były nauczycielki: Anna Galus i Katarzyna Borkowska. Panie: Katarzyna Blak, Martyna Rachwał, Agnieszka Wytrwał, Jolanta Deńca - Bobek, Agata Kosycarz - Wawryk dołączyły do zabawy i pomogły w przeprowadzeniu całej imprezy, a nad całością czuwała pani dyrektor Dorota Nowak.
          Zabawa, konkursy i czary odbywały się w dwóch częściach, na które podzielony został czas trwania wydarzenia: pierwsza (w godz. 16.00 - 18.30) - przeznaczona była dla uczniów szkoły podstawowej i druga (w godz.19.00 - 22.00), dla uczniów gimnazjum. Projekt „Dni Literatury Brytyjskiej - Harry Potter Book Night  4 w Modlnicy” przygotowany był w oparciu o książki Joanne Kathleen Rowling, aby pokazać młodzieży, jakich inspiracji może dostarczyć lektura książek a co za tym idzie, wskazać sposoby na wartościowe i umiejętne spędzenie czasu wolnego. Dlatego podjęto również działania skierowane do młodzieży w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych poprzez pozalekcyjne zajęcia kulturalne a także edukacyjne, promując w ten sposób zdrowy i trzeźwy tryb życia.
          Za tę inspirację i możliwość pozyskania dodatkowych funduszy na zakup audiobooków i książek dla młodzieży serdecznie dziękujemy współorganizatorowi naszego przedsięwzięcia pani Joannie Patej - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi. W organizacji zabawy pomogły również: GOKiS - pomoc w przygotowaniu tematycznych zakładek do książek. Ogromne podziękowania składamy Panu Marcinowi Rybskiemu - kierownikowi Referatu Promocji i Rozwoju Gminy Wielka Wieś za pamiątkowe koszulki.