DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Dzień Przedszkolaka. Rano dzieci powitała wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi. W salach otrzymały one znaczki i medale z napisem Jestem przedszkolakiem. Naklejki te ozdobiły ich kolorowe ubrania.
        Po śniadaniu w doskonałych humorach wszyscy zebrali się w sali. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki m.in. rzucały piłeczkami do celu, pokonywały tor przeszkód, zmagały się ze śmiesznymi stópkami oraz podpisywały całą dłonią kodeks przedszkolaka. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Uroczystość uświetniła wspólna zabawa taneczna z kolorowymi bańkami. Następnie zmęczone, ale szczęśliwe przedszkolaki obejrzały film rysunkowy.
            W naszej szkole święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, wychowawców. Myślimy, że Dzień Przedszkolaka na stałe zagości w harmonogramie imprez przedszkolnych i będzie corocznie hucznie obchodzony.