DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - ŚW. STANISŁAW KOSTKA

W poniedziałek 18 września 2017 roku  w Szkole Podstawowej w Modlnicy obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - św. Stanisława Kostki. Uroczysty charakter tego wyjątkowego dnia podkreślały galowe stroje uczniów.
          Przedstawienie, które przygotowała klasa VI b, zachwyciło wszystkich uczestniczących w uroczystości. Występujący uczniowie byli bardzo przejęci swoimi rolami - grali niemalże jak prawdziwi aktorzy. Sztuka, którą wystawili, opowiadała o życiu św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Poszczególne sceny przeplatane były śpiewem i grą na różnych instrumentach. Występ uświetnili także inni uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści pod kierunkiem pana Dariusza Konieczkowicza.
          Następnie wszyscy uczniowie, na czele z pocztem sztandarowym, przeszli uroczyście do kościoła św. Wojciecha na mszę świętą, w czasie której modlili się w intencji całej społeczności szkolnej.