Dzień Bezpiecznego Internetu

W pierwszej połowie lutego w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła ponownie włączyła się w akcję, mającą nauczyć uczniów świadomego korzystania z globalnej sieci i usług dostępnych on-line. W ramach lekcji informatyki starsi uczniowie wykonywali kursy e-learningowe , młodsi natomiast oglądali bajki i grali w bezpieczne gry. W tym roku w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie poszczególnych klas wykonywali również określone zadania:

Oddziały Przedszkolne i klasy I-III Szkoły Podstawowej - wykonywały  plakat jak wyobrażasz sobie Strażnika Internetu.
Klasy IV-VI - plakat pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci.
Klasy VII - logo/grafika pt. Bezpieczeństwo w sieci.
Klasy II oddziałów gimnazjalnych - film Szacunek w sieci.
Klasy III oddziałów gimnazjalnych - model przestrzenny wirusa komputerowego.
Efekty uczniowskich prac można podziwiać na szkolnych korytarzach.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie w sieci cały rok!

Joanna Gontkiewicz