CERAMIKA

W październiku 2017 r. w naszej szkole gościliśmy pracowników Akademii Sztuk Pięknych, którzy przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia dla naszych uczniów. Tematem spotkania były "Ptaki chronione regionu". Projekt przeprowadzony został  przez Stowarzyszenie Ceramika bez granic, finansowany przez Radę Gminy Zabierzów. Na potrzeby projektu przeprowadzono zajęcia ceramiczne z dziećmi w szkole w Modlnicy poprzedzone wykładem. Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały się z technologią pracy w masie ceramicznej i lepiły poznane gatunki ptaków. Następnym etapem było malowanie angobami i wypalanie prac. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i radością wykonały proponowane im gatunki ptaków polskich. Efektem pracy dzieci będzie  kompozycja ścienna, ułożona na ścianach naszej szkoły.
          Serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na ekspozycję.