Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel, przypominający tę rocznicę. Fakty historyczne, trudna droga do polskiej niepodległości oraz wybitna rola marszałka Józefa Piłsudskiego to trudny temat, zwłaszcza dla naszych najmłodszych uczniów z klas 0-III. Zawsze przy okazji tej ważnej rocznicy mówimy patetycznie o walce, honorze, przelanej żołnierskiej krwi, o naczelniku państwa i polskich symbolach narodowych. W piątkowym apelu nie zabrakło oczywiście tych patriotycznych treści, ale tym razem podanych w nieco inny sposób.
          Uroczystość rozpoczęła się ceremoniałem szkolnym - wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie głos oddano samym uczniom.   Podczas pogadanki prowadzonej przez p. Agnieszkę Janik uczniowie imponowali wiedzą historyczną. Bezbłędnie odpowiadali na trudne pytania oraz wykazali się świetną znajomością polskich symboli narodowych. Nowym pomysłem było także zaprezentowanie występów artystycznych najmłodszych uczniów, którzy śpiewem i tańcem pokazali swoją miłość do ojczyzny.
          "Jesteśmy Polką i Polakiem! Kochamy Polskę z całych sił!" - zabrzmiał radosny, dziecięcy śpiew.

Joanna Gontkiewicz