Wycieczka do Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
          Dlaczego pingwinki nie spadają głowami w dół, czyli tajemnice grawitacji i wszechświata…
          15 listopada uczniowie klasy I, II i III pojechali na wycieczkę do Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, podczas której zobaczyli pamiątki z różnych okresów działalności Akademii, zabytkowe modele urządzeń górniczych, modele pieców hutniczych, a także aparaturę laboratoryjną.
          Co więcej, naukowcy wytłumaczyli dzieciom  fascynujące zjawiska i procesy, które zachodzą w otaczającym nas świecie, zaprezentowali wynalazki oraz najistotniejsze osiągnięcia w obszarach nauk ścisłych i technicznych. Największymi atrakcjami wycieczki było wywoływanie tornada i możliwość położenia się na łóżku fakira.
          Dzieci były bardzo zainteresowane warsztatami i wykazały się ogromną wiedzą.