Poprzednie lata


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016


 

   |   "Karuzela marzeń"   |   Mamy już pierwsze prawo jazdy!   |   XXIV Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych   |   VIII Gminny Konkurs Ekologiczny   |   Uroczyste zakończenie biblijnego konkursu tematycznego   |   Ogólnopolski Konkursie Eksperyment Łańcuchowy   |   Jestem bezpieczny - nosze kamizelkę i odblaski   |   Wyniki olimpiad przedmiotowych z języka polskiego i historii   |   Finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”   |   Wiosenny Przegląd Artystyczny   |   Konkurs pięknego czytania   |   Biblijny Konkurs Tematyczny   |   Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"   |   W finale konkursu   |   Gminny Konkurs Recytatorski - "Wiersze Marii Konopnickiej"   |   Konkurs Recytatorski w Krakowie   |   XI Mistrzostwa Gminy w Narciarstwie Alpejskim   |   Szkolny Konkurs Recytatorski   |   Konkurs plastyczny Alma Spei   |   "My food"   |   Konkurs biblijny   |   Konkurs "Selfie w barwach jesieni"   |   Konkurs języka angielskiego - 'Living words'   |   Kuratoryjny Konkurs Biblijny   |   Konkurs plastyczny   |   X Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z ortografią na co dzień"   |   XII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień"   |   Konkurs plastyczny "Moja mała ojczyzna"   |   Międzyklasowy Konkurs Recytatorski   |   Halloween - konkurs klasowy   |   "Barwy jesieni"   |   Małopolski Konkurs Humanistyczny   |   Mini Mundial


 

"KARUZELA MARZEŃ"

Piątkowe przedpołudnie 17. czerwca dla małych aktorów z Modlnicy okazało się bardzo szczęśliwe! 
Na Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Teatrów Amatorskich "Karuzela Marzeń" zajęli oni 2. miejsce. Poza tym Grzegorz Figiel (odtwórca roli Dziadka) otrzymał indywidualne wyróżnienie. 
Kolejny sukces umocnił naszych uczniów w przekonaniu, że teatr może sprawić mnóstwo radości, a nagrody w formie statuetki, dyplomów oraz 400 złotych pozwolą grupie teatralnej Magia z Modlnicy rozwinąć skrzydła jeszcze bardziej!
Gratulujemy!
 
Aktorzy grali w niezmienionym składzie.

Tekst: Martyna Rachwał

 

MAMY JUŻ PIERWSZE PRAWO JAZDY!

 

 

XXIV MAŁOPOLSKIE SPOTKANIA TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH

Jeszcze nie opadł kurz z ostatnich kroków aktorów, a już zerwała się burza oklasków! Trzynaścioro dzieci z grupy teatralnej z naszej szkoły stało na scenie, dumnie unosząc głowy i kłaniając się w pas zachwyconej widowni.

Jeszcze nie wiedzieli, że ich zaangażowanie i dopracowana gra aktorska przyniesie 2. miejsce w XXIV Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych organizowanych przez Miejski Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie.

Spośród trzydziestu zespołów, w najstarszym w województwie małopolskim festiwalu aktorskim dla dzieci, nasza grupa teatralna zdobyła 2. miejsce! Aktorzy otrzymali nagrody oraz pamiątkowy dyplom ze zdjęciami z występu.

Ponadto jeden z naszych aktorów, Grzesiu Figiel, zdobył nagrodę indywidualną za swoją grę aktorską.

Otrzymał on również wyróżnienie w V Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Pałac Młodzieży w Tarnowie, w którym grupa teatralna z naszej szkoły brała udział otrzymując statuetkę i podziękowania za udział.

Młodym aktorom gratulujemy sukcesu odniesionego w tych niełatwych i pełnych wyzwań festiwalach!

Obsada:

Królowa - Gabriela Żurek (6a) 

Król - Łukasz Matoga (5a)

Zosia - Justyna Janik (6b)

Dziadek - Grzegorz Figiel (4a)

Goniec Biały - Angelika Wojtaszek (4a)

Goniec Czarny - Nicola Wojtaszek (4a)

Pies Absurd - Antonina Pitera (5a)

Pies Nonsens - Małgorzata Biesiada (5c)

Pies Paradoks - Jan Ryczko (6b)

Kominiarz - Stanisław Rusinek (5c)

Czarny Koń - Patryk Legierski (4a)

Pionek I - Nikodem Łukasik (6b)

Pionek II - Jakub Raczyński (4a)

Tekst: Martyna Rachwał

Galeria: Dominika Dąbrowska, zdjęcia: Martyna Rachwał

zobacz zdjęcia

 

VIII GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

        20 maja 2016 roku uczniowie z klas IV – VI  uczestniczyli w VIII Gminnym Konkursie Ekologicznym ,,Woda w środowisku przyrodniczym w aspekcie lokalnym i globalnym”. Trzecie miejsce wśród czwartoklasistów zajął Grzegorz Figiel z klasy 4a. Również trzecie miejsce wśród szóstoklasistów zajęli Jakub Janik i Franciszek Szostok z klasy 6a. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Iwona Kania

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE BIBLIJNEGO KONKURSU TEMATYCZNEGO

"Z DOBRĄ NOWINĄ PRZEZ ŻYCIE"

        Zakończenie konkursu biblijnego odbyło się 19 maja 2016 roku w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach.  Laureatom nagrody wręczał kurator małopolskiego Kuratorium Oświaty p. Barbara Nowak przy współudziale ks. bp. Jana Zająca i ks. Krzysztofa Wilka, dyrektora Wydziału Katechetycznego.

        Wśród laureatów odbierających nagrodę i zasłużone gratulacje był uczeń naszej szkoły Jan Valette. Naszemu laureatowi jednemu z 24 w województwie małopolskim składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w nauce i poszerzania wiedzy biblijnej. Szczęść Boże

Tekst i zdjęcia: Grażyna Krasowska

 

NAGRODA GŁÓWNA DLA UCZNIÓW Z MODLNICY

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY

        W sobotę – 28 maja, na terenie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się finał nietypowego eksperymentu. Prawie 100 specjalnie skonstruowanych urządzeń zostało połączonych w jeden łańcuch, po to, aby przy wykorzystaniu różnego rodzaju zjawisk i praw fizycznych przetransportować metalową kulkę.

        Do tegorocznej, czwartej edycji "Eksperymentu łańcuchowego" zgłosiło się ponad 140 drużyn z całej Polski, na finał przyjechały 73 pięcioosobowe zespoły.

        Urządzenia były zrobione z różnych materiałów: sklejki, plastikowych rurek, elementów metalowych, surowców wtórnych oraz z klocków lego, a są wyposażone w przekładnie, tłoczki, prasy hydrauliczne oraz elementy elektroniki.

        W konkursie na najlepsze ogniwo nagrodzone zostały  najciekawsze urządzenia, w których zastosowano najwięcej zjawisk fizyki, a nagrody rozdano w kategoriach zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i studentów oraz w kategorii rodzinnej.

        Nagroda główna w kategorii szkół podstawowych powędrowała do uczniów z klasy piątej SP w Modlnicy.  Antonina Pitera, Mieszko Śliwiński, Bartosz Dudek, Jana Valette oraz Stanisław Rusinek – to konstruktorzy urządzenie o nazwie BAT JASKINIA, które zdobyło nagrodę  w konkursie.

        O tym, że fizyka nie jest nudna, można było przekonać się, nie tylko śledząc kulkę pokonującą łańcuch urządzeń, ale uczestnicząc w przygotowanych przez organizatorów pokazy i doświadczenia oraz słuchając wykładu dr Witolda Zawadzkiego z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

        Konkurs organizowany jest przez Koło Naukowe Biofizyki Molekularnej i Fizyki Medycznej oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Wydziałem Edukacji Uniwersytetu w Lublanie. W Słowenii podobny konkurs jest organizowany od 12 lat.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Biniek

 

"JESTEM BEZPIECZNY - NOSZĘ KAMIZELKĘ I ODBLASKI"

        W ramach dbania o bezpieczeństwo naszych uczniów został przeprowadzony konkurs "Jestem bezpieczny - noszę kamizelkę i odblaski". Konkurs dotyczył zarówno najmłodszych dzieci z klas 0 - III jak i starszych uczniów z klas IV - VI. Celem było motywowanie uczniów do noszenia kamizelek odblaskowych, zakupionych przez Urząd Gminy Wielka Wieś i odblasków, które otrzymaliśmy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego PZU. W okresie jesienno - zimowo - wiosennym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kontrolowali i szczegółowo zapisywali osoby noszące odblaski. Po przeprowadzeniu dokładnych obliczeń z każdej klasy 0 - III wybrano osobę, która wykazała się wzorową postawą:

Klasa 0a: Emilia Dziób

Klasa 0b: Mikołaj Dąbrowski

Klasa Ia: Paulina Kroczek i Przemysław Dziób

Klasa Ib: Szymon Karolczak

Klasa IIa: Anna Kubik

Klasa IIb: Alicja Kroczek

Klasa IIIa: Julia Jasińska

Klasa IIIb: Oliwia Szumiec

        Wśród uczniów klas IV - VI także wybrano uczniów, oczywiście tych najbardziej odblaskowych. Przyznano im następujące miejsca:

I miejsce: Michał Dąbrowski z kl. 4a oraz Tomasz Dziób z kl. 6a

II miejsce: Kacper Szumiec z kl. 4a

III miejsce: Iga Marschalko z kl. 4a

        Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU. Najlepszą klasą, w której jest najwięcej uczniów noszących kamizelki i odblaski okazała się klasa 4a. Wszystkim serdecznie gratulujemy i nadal zachęcamy do noszenia kamizelek i odblasków.

Tekst i zdjęcia: Dominika Dąbrowska

 

 

WYNIKI OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO I HISTORII

        Znamy już wyniki olimpiad przedmiotowych Olimpus. Dwóch uczniów klasy piątej – Stanisław Rusinek oraz Bartosz Dudek uzyskało tytuł laureata z języka polskiego. Najlepszy wynik w klasie szóstej otrzymała Gabriela Żurek. Największą ilość punktów z historii zdobyli: Maksymilian Wróbel (z klasy czwartej), Bartosz Dudek (z klasy piątej) oraz Jakub Janik (z klasy szóstej).

Gratulujemy!

Tekst: Agnieszka Janik

 

FINAŁ XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

„Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”

        W zwierciadle języka można zobaczyć poglądy na świat poszczególnych ludów, nawet strukturę aż do najdrobniejszych szczegółów – słowa te były mottem  finału XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, który odbył się 6 maja na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Instytucie Filologii Polskiej  w Krakowie.

        Uczniowie mieli za zadanie napisać opowiadanie, a jego inspiracją miały być rysunki, które otrzymali. Tytuł finalisty otrzymał uczeń klasy 5a – Bartosz Dudek, któremu gratulujemy posługiwania się świetną polszczyzną!

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Janik

 

WIOSENNY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY

        15 kwietnia aktorzy z klas 4-6, z kółka teatralnego prowadzonego przez panią Martynę Rachwał wystąpili w Wiosennym Przeglądzie Artystycznym organizowanym przez dom kultury w Krakowie.

Brawurowo zagrane role, ścisła współpraca między aktorami, otwartość i świetnie zapamiętane teksty zapewniły naszym uczniom zwycięstwo w tym konkursie.

        Przedstawiliśmy fragmenty sztuki Macieja Wojtyszki pt. "Bambuko - czyli skandal w krainie gier". Jest to opowieść, gdzie gra w szachy, jest metaforą życia ludzkiego, w którym każdy ma prawo do odmienności. Całość jest przyprawiona szczyptą poczucia humoru. Aktorzy z kółka teatralnego świetnie odnaleźli się w tej konwencji, czego dowodem jest zdobyte 1. miejsce.

Termin spotkania laureatów będzie podany w późniejszym terminie.

Artyści mają przed sobą jeszcze kilka występów, więc mocno zaciśnięte kciuki na pewno nam nie zaszkodzą!

Królowa - Gabriela Żurek (6a) 
Król - Łukasz Matoga (5a)
Zosia - Justyna Janik (6b)
Dziadek - Grzegorz Figiel (4a)
Goniec Biały - Angelika Wojtaszek (4a)
Goniec Czarny - Nicola Wojtaszek (4a)
Pies Absurd - Antonina Pitera (5a)
Pies Nonsens - Małgorzata Biesiada (5c)
Pies Paradoks - Jan Ryczko (6b)
Kominiarz - Zuzanna Wiśniewska (5c)
Czarny Koń - Patryk Legierski (4a)

Tekst i zdjęcie: Martyna Rachwał

 

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

        Uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w „Konkursie pięknego czytania” zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w  Krakowie. Do konkursu przygotowywali się przez cały miesiąc czytając fragmenty książki Czesława Janczarskiego „O Lechu, Czechu i Rusie”.  Konkurs przebiegał w kilku etapach. Najpierw etap klasowy – tu wybrano ucznia, który czyta najpiękniej. I tak  mistrzami klasowego czytania zostali:

Ia   - Zofia Czernecka

Ib   - Małgorzata Burek

IIa  - Anna Kubik

IIb  - Maja Sieklińska

IIIa - Martyna Mikulec

IIIb - Aleksandra Sułko

IVa - Julia Jawor

IVb - Grzegorz Figiel

Va  - Stanisław Rusinek

Vb  - Łukasz Matoga

Vc  - Wiktoria Nędzka

VIa - Jakub Janik

VIb - Kaja Marschalko

        Kolejny etap międzyklasowy wyłonił uczniów, którzy reprezentowali naszą Szkołę w Krakowie. Atutem ich była dobra dykcja, wrażliwa interpretacja tekstu, umiejętność pracy głosem oraz swoboda  w posługiwaniu się słowem. Przesłuchania zwycięzców eliminacji szkolnych odbyły się 2 marca 2016 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej mieszczącej się przy ul. Rajskiej w Krakowie.

IIa  - Anna Kubik

IVa - Julia Jawor

Vb  - Łukasz Matoga

GRATULUJEMY!

Tekst: Bronisława Czajowska

 

BIBLIJNY KONKURS TEMATYCZNY

 

"Z Dobrą Nowiną przez życie" (Ew. św. Łukasza)

dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2015/16

 

        29 lutego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbył się III etap wojewódzkiego konkursu biblijnego do którego przystąpiło 97 finalistów.

        W tej grupie był również uczeń naszej szkoły Jan Valette z kl Va.

        14 marca kuratorium małopolskie ogłosiło listę laureatów.

        Jan Valette otrzymał 39 punktów na 45 możliwych tj 85% i znalazł się w ścisłym gronie 24 laureatów.

        Gratulacje dla ucznia Jana Valette który jest w gronie 24 laureatów wojewódzkiego konkursu biblijnego szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Tekst: Grażyna Krasowska

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH "ŚWIETLIK"

        Dnia 8 marca br. 69 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Świetlik”. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów, uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Uczniowie pod opieką nauczycieli przyrody i wychowawców sumiennie przygotowywali się wykonując wiele ciekawych doświadczeń, przez co wzbogacali swoją wiedzę przyrodniczą. Podczas konkursu mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności. Mamy nadzieję, że zdobędą wysokie wyniki. Trzymamy „kciuki”, z  niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Tekst: Iwona Baran

Zdjęcia: Iwona Kania, Ewelina Kot

 

W FINALE KONKURSU

        W dniu dzisiejszym (3 marca) ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz Ogólnopolskiego Konkursu „Z ortografią na co dzień”. Brali w nich udział uczniowie klas piątych i uzyskali bardzo dobre wyniki. W obu można było otrzymać po 30 punktów, aby wejść do finału – 28.                                        

Najlepsze wyniki w pierwszym konkursie osiągnęli:

·        Bartosz Dudek (28 pkt.),

·        Łukasz Matoga (26 pkt.),

·        Julia Abramczuk (25 pkt.),

·        Wiktoria Dominik (25 pkt.),

·        Stanisław Rusinek (25 pkt.),

·        Jan Valette (25 pkt.)

Najlepsze wyniki w drugim z konkursów uzyskali:

·        Bartosz Dudek (27 pkt.),

·        Łukasz Matoga (27 pkt.),

·        Stanisław Rusinek (26 pkt.).

            Do finału Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” przeszedł uczeń klasy piątej – Bartosz Dudek. Gratulujemy!

Tekst: Agnieszka Janik

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI - "WIERSZE MARII KONPONICKIEJ"

        25 lutego w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. W tym roku poświęcony był twórczości znakomitej poetki – Marii Konopnickiej. Umiejętności recytatorskie zaprezentowało 23 uczniów z sześciu  szkół Gminy. Zofia Czernecka, Gabriela Gabaja, Anna Kubik, Justyna Ptasińska i Hanna Rusinek  reprezentowały naszą szkołę.

        Jury oceniało właściwy dobór repertuaru, stopień opanowania pamięciowego tekstu, interpretacje utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Ostatecznie komisja przyznała trzy I miejsca i trzy wyróżnienia. Hanna Rusinek otrzymała wyróżnienie. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom wręczono  książki i dyplomy. Naszym młodym recytatorkom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za piękne zaprezentowanie wierszy.

Tekst: Beata Zawadzka

 Zdjęcia: Ewelina Kot

 

KONKURS RECYTATORSKI W KRAKOWIE

        Dnia 24 lutego uczniowie: Aleksandra Moskwa - uczennica klasy 2 "b", Justyna Ptasińska z klasy 3 "a" oraz Piotr Okraska z 3 "b", wzięli udział w eliminacjach w XIII Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Dom Kultury "Podgórze" w Krakowie. Uczniowie wyrecytowali wiersze Marii Konopnickiej. Gratulujemy i czekamy na werdykt krakowskiego jury.

    Justynka Ptasińska zdobyła wyróżnienie wśród uczniów klas I - III.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Kot

 

XI MISTRZOSTWA GMINY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

        Dnia 20 lutego 2016 roku po raz jedenasty odbyły się Mistrzostwa Gminy w Narciarstwie Alpejskim o puchar Wójta Gminy Wielka Wieś na stoku Narciarskiego Ośrodka Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Białym Kościele oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

        Do rywalizacji stanęło ponad 100 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Szkoła Podstawowa, klasy 0 - III:

Mikołaj Dąbrowski (kl. 0b), Tomasz Łoś (kl. 1a), Hanna Rusinek (kl. 3b), Oliwia Szumiec (kl. 3b), Krzysztof Rusinek (kl. 3b)

Szkoła Podstawowa, klasy IV - VI:

Michał Dąbrowski (kl. 4a), Jakub Raczyński (kl. 4a), Paweł Bożyk (kl. 4b), Nikodem Szumiec (kl. 4b), Stanisław Rusinek (kl. 5a), Jan Valette (kl. 5a), Franciszek Szostok (kl. 6a), Jan Ryczko (kl. 6b)

Gimnazjum:

Joanna Łoś (kl. 1a ), Amelia Szczembara (kl. 1a), Jakub Kwiecień (kl. 1a), Aleksander Ryczko (kl. 1a), Łukasz Biesiada (kl. 2a), Jagoda Kania (kl. 3b).

        Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom i prawie wszyscy ukończyli dwa przejazdy trudną trasą slalomu, ustawionego, całkowicie zabezpieczonego przez Szkołę Narciarską Multi Sport – Haski. Ciepły posiłek oraz gorąca herbata dodały energii uczestnikom zawodów.

        Po zakończonych zawodach odbyła się ceremonia wręczenia medali i pucharów. Zawodnikami z najkrótszym czasem przejazdu byli: Hanna Rusinek i Jan Valette. Serdecznie gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Dominika Dąbrowska

zobacz zdjęcia

 

zobacz inne zdjęcia: https://spbialykosciol.edupage.org/album/?#gallery/428

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - TWÓRCZOŚĆ MARII KONOPNICKIEJ

        Dnia 11 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów kl. I - III. Każdą klasę reprezentowało trzech uczestników, wyłonionych w klasowych eliminacjach. Spośród 17 uczestników Jury przyznało sześć wyróżnień:

Zofia Czernecka

Gabriela Gabaja

Anna Kubik

Aleksandra Moskwa

Justyna Ptasińska

Hanna Rusinek

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy także zostali nagrodzeni i docenieni za trud włożony w przygotowanie. Organizatorzy p. Agnieszka Knapik oraz p. Sylwia Jasińska dziękują wszystkim uczestnikom za piękne recytacje, zwycięzcom - życzą sukcesów w etapie gminnym!

Tekst: Agnieszka Knapik

Zdjęcia: Dominika Dąbrowska

 

KONKURS PLASTYCZNY ALMA SPEI

        Jak co roku Hospicjum dla Dzieci w Krakowie Alma Spei zorganizowało konkurs plastyczny, który tym razem polegał na zilustrowaniu bajki pt. Przygody chmurki Mai Ewy Stadtmuller.  Skierowany był do dzieci uczęszczających do klas od I do VI na terenie całej Polski. Także z gminy Wielka Wieś napłynęła duża liczba prac do krakowskiego jury. 7 lutego 2016 r. w Hali GOKiS w Białym Kościele podczas finału akcji charytatywnej  odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu. Aż 7 osób łącznie ze Szkół Podstawowych w Wielkiej Wsi, Bęble i Modlnicy uzyskało 2 lub 3 miejsce oraz wyróżnienia. Jako koordynator konkursu na terenie gminy muszę przyznać, ze to niemały sukces, gdyż wyboru dokonywano wśród 642 uczniów. Zwycięzcą  3 miejsca z naszej szkoły został Olivier Janik z klasy V, któremu serdecznie gratulujemy. Hospicjum nie zapomniało o tych, którzy nie zostali laureatami, ale wysłali prace. Otrzymali oni pamiątkowe gadżetyi podziękowania.

    Tekst: Barbara Kozień

 

"MY FOOD"

        Uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Modlnicy i Modlniczce wzięli wspólnie udział w konkursie języka angielskiego - My Food. Prace zostały zebrane na początku II semestru i najciekawsze z nich można podziwiać na szkolnych korytarzach. Zadaniem każdego z uczestników było przygotowanie książeczki przedstawiającej swoje ulubione jedzenie. Niektórzy uczniowie zaznaczyli również, co im nie smakuje w codziennej diecie. Wszystko zostało opisane w języku angielskim, aby przećwiczyć poznane na zajęciach słownictwo i zwroty. Wyróżnione prace uczniów ze Szkoły w Modlnicy w nagrodę zostały wywieszone na gazetce w Szkole w Modlniczce, a książeczki drugoklasistów z Modlniczki można zobaczyć na wystawie w Szkole w Modlnicy.

Tekst i zdjęcia: Paulina Osika

 

KONKURS BIBLIJNY

        11 stycznia 2016 roku kuratorium ogłosiło listę uczniów zakwalifikowanych do III etapu - wojewódzkiego konkursu biblijnego. Z całego województwa małopolskiego zakwalifikowało się 98 uczniów. W tym ścisłym gronie znalazł się uczeń naszej szkoły Jan Valette z klasy Va.

Tekst: Grażyna Krasowska

 

KONKURS "SELFIE W BARWACH JESIENI"

 

Zdjęcia: Agnieszka Skiba

 

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - 'LIVING WORDS'

        15 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Modlnicy w Modlnicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród za zdobycie I, II i III miejsca  w szkolnym konkursie języka angielskiego Living words. Uczniowie klas 1 - 6 Szkoły Podstawowej w Modlnicy przygotowali KALIGRAMY - słowa okładające się w obraz. Nasi wychowankowie udowodnili, że nauka języka angielskiego jest bardzo wesołą przygodą. Połączenie wyobraźni, wiedzy i kreatywności zaowocowało powstaniem pięknych prac.

Wystawę konkursowych prac można podziwiać na szkolnym korytarzu.

I miejsce - Michał Dąbrowski z klasy 4a

II miejsce - Nikodem Szumiec z klasy 4b

III miejsce - Angelika Wojtaszek, Nikola  Wojtaszek, Oliwia Dziobek z klas 4a, 4b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Paulina Osika

Zdjęcia: Dominika Dąbrowska

 

KURATORYJNY KONKURS BIBLIJNY

        26 października odbył się Kuratoryjny Konkurs Biblijny "Ewangelia św. Łukasza" - etap szkolny. Wzięło w nim udział dziewięciu uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń z klasy 5a - Jan Valette, otrzymał 40 punktów.

        11 grudnia w Zespole Szkół Katolickich w Krakowie odbył się drugi etap konkursu biblijnego "Ewangelia św. Łukasza". Jan Valette otrzymał 37 punktów, tj. 80%.

Tekst: Grażyna Krasowska

 

KONKURS PLASTYCZNY

        9 grudnia 2015 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród w VIII Liceum Ogólnokształcącym w  Krakowie przy ul. Grzegórzeckiej 24. Został zakończony projekt „Małopolska w literaturze, literatura w Małopolsce" - konkursy literacki, plastyczny i gra terenowa dla uczniów wszystkich typów szkół województwa małopolskiego. Projekt stanowił realizację zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie edukacji w 2015 r. - „Małopolskie czytanie”. Konkurs zorganizowało Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział   w Małopolsce przy współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie oraz  Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Uczennica naszej Szkoły z klasy drugiej: Anna Wadowska została wyróżniona w konkursie plastycznym (na konkurs wpłynęło 130 prac). Gratulujemy !!!

Tekst i zdjęcia: Bronisława Czajowska

 

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY "Z ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃ"

18 listopada odbył się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z ortografią na co dzień”, do drugiego etapu (który również odbędzie się w drugim tygodniu stycznia) zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Łukasz Matoga

Stanisław Rusinek

Bartosz Dudek                                              

Gabriela Stefańczyk                          

Julia Abramczuk

Tekst: Agnieszka Janik

 

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY "Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ"

16 listopada odbył się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, jego celem jest propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci oraz wyrabianie w uczniach nawyku językowej dociekliwości. Do drugiego etapu (który odbędzie się w drugim tygodniu stycznia) zakwalifikowali się uczniowie klas piątych:

Bartosz Dudek

Wiktoria Dominik       

Łukasz Matoga                                    

Jan Valette                             

Julia Abramczuk                      

Katarzyna Sałdan                    

Stanisław Rusinek       

Łukasz Jasiński

Tekst: Agnieszka Janik

 

KONKURS PLASTYCZNY "MOJA MAŁA OJCZYZNA"

        Dnia 11 listopada 2015 roku podsumowany został konkurs plastyczny pt. ”Moja mała ojczyzna”. W sumie na konkurs wpłynęło 97 prac ze szkół podstawowych z terenu powiatu krakowskiego. Nagrodzone zostały prace wykonane przez uczniów SP w Modlnicy, SP w Wielkiej Wsi, SP w Kobylanach, SP w Rząsce, SP w Nielepicach i SP w Brzoskwini. Wystawa pokonkursowa prac prezentowana była podczas imprezy IV Niepodległościowa Jedenastka. Nasz uczeń Grzegorz Figiel z klasy IV zajął wysokie III miejsce. Praca Grzegorza wyróżniała się precyzją wykonania i znajomością historii naszego regionu. Grzesiowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Marta Duda

 

MIĘDZYKLASOWY KONKURS RECYTATORSKI

        Dnia 3 listopada, odbył się Międzyklasowy Konkurs Recytatorski Wierszy Marii Konopnickiej, w którym brali udział uczniowie klas III. Kilka dni wcześniej wszyscy uczniowie recytowali wybrane wiersze autorki w swoich klasach, z których wybrano po 5 uczniów.  Wybór uczniów przez jurry, w skład którego wchodziły pani: Barbara Skrzyniowska, Sylwia Jasińska oraz Bronisława Czajowska, był trudny, gdyż  uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się do występu. Po naradzie przyznano:

I m - ce Piotr Okraska (kl. III b)

II m- ce Jeremiasz Śpiewak (kl. IIIb)

III m- ce Justyna Ptasińska (kl. IIIa)

wyróżnienia: Oliwia Szumiec oraz Krzysztof Rusinek, uczniowie klasy IIIb.

Wszystkim uczestnikom jurry oraz organizatorki -  panie Ewelina Kot i Iwona Baran, podziękowały za udział, wręczając dyplomy i książeczki, życząc dalszych sukcesów w konkursach.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Kot

 

HALLOWEEN - KONKURS KLASOWY

        30 października uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w konkursie o Halloween organizowanym przez Samorząd Szkolny. Dwie wytypowane osoby z każdej klasy uczestniczyły w interaktywnym quizie dotyczącym Halloween, w którym Gabriela Żurek, Justyna Janik oraz Tomasz Dziób prezentowali rozmaite nagrania, zdjęcia oraz filmy związane z tym świętem. Zaprezentowano również przebrania przygotowane specjalnie na tę okazję. Wszyscy uczniowie bawili się świetnie, a zwycięską klasę poznamy już wkrótce!

Tekst: Martyna Rachwał

Zdjęcia: Dominika Dąbrowska

 

"BARWY JESIENI"

        Uczniowie klasy 1b Szkoły Podstawowej w Modlnicy wzięli udział w plastycznym konkursie "Barwy Jesieni" organizowanym przez Dom Kultury Podgórze w Soboniowicach. Na konkurs napłynęło prawie 500 prac z wielu krakowskich szkół i ośrodków kultury a także z placówek znajdujących się na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego. Nagrodzonych zostało 30 prac, w tym praca Szymona Janika, który został laureatem I miejsca!!! Gratulujemy!!!

Tekst: Paulina Gietka

 

MAŁOPOLSKI KONKURS HUMANISTYCZNY

        Uczniowie klas 4 - 6 przystąpili do Małopolskiego Konkursu Humanistycznego dla szkół podstawowych. Etap szkolny pt. "Wszystko ma swój czas" przeprowadzony został 21 października. Wszystkim uczestnikom, przygotowującym się wiele dni pod czujnym okiem nauczycieli, gratulujemy udziału i liczymy, że zakwalifikują się do etapu rejonowego.

        W listopadzie poznaliśmy wyniki konkursu. Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego należało uzyskać 79%. Uczniem, który zdobył najwyższą ilość punktów był Stanisław Rusinek z kl. 5a, jednak nie udało mu się przejść do drugiego etapu.

Tekst: Martyna Rachwał, Agnieszka Janik

 

MINI MUNDIAL

        21 września 2015 roku szkoła podstawowa w Modlnicy zorganizowała turniej piłkarski "Mini Mundial". W zawodach uczestniczyły szkoły podstawowe z Gminy Wielka Wieś. Turniej odbywał się po raz pierwszy na nowym orliku w Modlniczce. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Modlnicy w składzie: N. Szumiec, Ł. Jasiński, J. Kamiński, M. Śliwiński, S. Rusinek, A. Gil, F. Czernecki, F. Szostok, J. Karcz, Sz. Biesiada, D. Adamczyk.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Szumiec