OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014


 

   |   Biegi terenowe   |   Konkurs "Bezpieczne szelki"   |   Potyczki z ortografią   |   Konkurs plastyczny "Moja rodzina"   |   "Odnawialne źródła energii drogą do ocalenia ziemi"   |   "Śmiecenie odpada"   |   Gminny Konkurs Ortograficzny   |   Konkurs wiedzy o języku angielskim i Wielkiej Brytanii   |   Pożegnanie zimy   |   Gminny konkurs recytatorski   |   IX Mistrzostwa Gminy w Narciarstwie Alpejskim   |   Sukces Szkoły Podstawowej   |   Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"   |   "Babcia i dziadek w moim życiu - poezja, którą pisze życie"   |   Konkurs polonistyczny - "Bądź bezpiecznym pieszym"   |   Konkurs techniczny - "Odblaskowa moda"   |   Konkurs techniczny - "Najbardziej odblaskowa klasa"   |   Konkurs techniczny - "Bezpieczna droga do i ze szkoły"   |   Konkurs wiedzy - "Bezpiecznie poruszamy się po drogach"   |   "Odblaskowy turniej sportowy"   |   Mini mundial


 

BIEGI TERENOWE

        25 czerwca 2014 roku odbyły się biegi terenowe w których brały udział wszystkie Szkoły podstawowe z Gminy Wielka Wieś. Zawody odbyły się w dolinie będkowskiej, uczestnicy mieli do przebiegnięcia 1000 metrów. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Modlnicy w składzie: Natalia Smulska, Filip Czernecki, Sebastian Drobot, Gabriela Górniak, Julia Lenart, Aleksander Ryczko, Piotr Matysik, Oliwia Piotrowska, Alicja Astapko, Mikołaj Antkowicz, Mateusz Poznański.

 

 

KONKURS "BEZPIECZNE SZELKI"

        Po wizycie przedstawicieli firmy Shell ogłoszony został konkurs plastyczny "Bezpieczne szelki". Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli w nim udział. Spośród wszystkich prac:

I miejsce zajęła Emilia Słaboń klasa I a,

II miejsce Angelika Wojtaszek klasa II,

III miejsce Antonina Pitera klasa III a,

Wyróżnienia: Patryk Piotrowski (klasa Ia), Grzegorz Figiel (klasa II), Patryk Litewka (klasa IIIa).

Uczniowie Ci otrzymali piękne nagrody, jak i również wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Gratulujemy!

 

 

POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ

        Dnia 4 czerwca 2014 roku już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs „Potyczki z ortografią.  Z różnymi zadaniami, rebusami, zagadkami i krzyżówką zmagali się uczniowie klas trzecich i drugich. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów  ze szkół podstawowych z terenu Gminy Wielka Wieś.  Zwyciężyli:

I miejsce zdobył      -        Stanisław  Rusinek , uczeń klasy  III   SP W Modlnicy

II  miejsce  zdobyła    -       Wiktoria  Nędzka, uczennica  klasy  III  SF w Modlniczce

III miejsce  zdobył      -        Oliwier Janik , uczeń  klasy III SF w Modlniczne

Na wszystkich uczestników czekały  dyplomy i nagrody. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku.  Nagrody i poczęstunek ufundował GOK i S w Białym Kościele.

 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "MOJA RODZINA"

        W maju organizowany był przez panią Ewelinę Kot szkolny konkurs plastyczny pt "Moja rodzina". Osoby nagrodzone to: Kinga Jasińska (klasa I"a"), Aleksandra Sułko (klasa I "a"), Łukasz Jasiński (klasa III "b").

 

 

„ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII DROGĄ DO OCALENIA ZIEMI”

        Dnia 23 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Będkowicach odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego pt. „Odnawialne źródła energii drogą do ocalenia  Ziemi”. Konkurs ten jest organizowany w ramach projektu „Z ekologią na co dzień” pod patronatem Wójta Gminy Wielka Wieś. Jest to realizacja zadania publicznego Urzędu Gminy Wielka Wieś w zakresie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Partnerem tej akcji jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica”, a także Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy Wieka Wieś.

        W konkursie brali udział  uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy Wielka Wieś. Zmagali się oni z  zadaniami konkursowymi indywidualnie, w poszczególnych kategoriach wiekowych : kl. IV, V, VI. W zaciętej walce o nagrody, pierwsze miejsca zdobyli:

Franciszek Szostak - SP w Modlnicy, kl. IV

Tomasz Figiel – SP w Modlnicy, kl. V

Julia Wierzbicka – SP w Modlnicy, kl. VI

        Konkursowi towarzyszył piknik z pieczeniem kiełbasek, który odbył się na boisku szkolnym. Temu ważnemu wydarzeniu towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, zatem wszyscy doskonale się bawili.

 

 

"ŚMIECENIE ODPADA"

        Uczniowie Gimnazjum w Białym Kościele oraz Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Modlnicy włączyli się w kampanię pt. "CZYSTA MAŁOPOLSKA".

        Celem projektu było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego nt. potrzeby selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów, kształtowanie proekologicznych zachowań w postępowaniu z odpadami w codziennym życiu, utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności poprzez systematyczne, praktyczne działanie związane z selektywną zbiórką odpadów, a także promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami. W ramach projektu na terenie szkoły prowadzona jest segregacja odpadów, odbywa się także  zbiórka baterii i zakrętek. Młodzież wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Ojcowskiego Parku Narodowego na temat recyklingu.

        W kwietniu obie szkoły wraz z Urzędem Gminy Wielka Wieś zorganizowały I Gminny Konkurs Plastyczny „Czysta Małopolska”, w którym uczniowie przygotowywali komiksy. Najlepsze komiksy w konkursie zostały nagrodzone:

I miejsca:

·         Kaja Marschalko

·         Katarzyna Zielińska

Wyróżnienia:

·         Izabela Król

·         Agnieszka Kowalska

 

 

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

        Dnia 29 kwietnia 2014 roku w Bęble odbył się Gminny Konkurs „O Złote Pióro Gminy Wielka Wieś”. Nasi uczniowie pod opieką nauczycielki języka polskiego – p. Martyny Rachwał napisali dyktando ułożone przez panią Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. I miejsce  z naszej szkoły zdobyła uczennica VI klasy – Julia Wierzbicka, II – Julia Stachyra (klasa V), a III – Franciszek Szostok (klasa IVa). Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

KONKURS WIEDZY O JĘZYKU ANGIELSKIM I WIELKIEJ BRYTANII

        7 kwietnia miał w naszej szkole miejsce konkurs "Wiedzy o języku angielskim i Wielkiej Brytanii". Do konkursu przygotowywali się wybrani uczniowie z klas 4, 5, 6.

        Na konkursie należało odpowiedzieć na 10 pytań z dziedziny języka angielskiego (na swoim poziomie) oraz z wiedzy o Wielkiej Brytanii. Najlepszy wynik 7,5 pkt osiągnęli uczniowie z klasy 4a: Tomasz Dziób i Jakub Janik. Na drugim miejscu uplasowali się ich koledzy z klasy równoległej 4b: Filip Czernecki i Justyna Janik (6 pkt). Trzecie miejsce przypadło uczennicom z klasy 6 - Julii Wierzbickiej i Laurze Zarembie (5 pkt). Cztery pkt i czwarte miejsce zajęli Kinga Kozień i Jakub Kwiecień z klasy 5.

        Za udział w konkursie uczniowie dostali książki o tematyce anglojęzycznej oczywiście napisane po angielsku.

 

 

POŻEGNANIE ZIMY

        W szymbarskich oddziałach Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów odbyła się impreza plenerowa zatytułowana „Pożegnanie Zimy” oraz rozstrzygnięcie konkursu na „Małopolską Marzannę”, który swoim patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa.

        Organizowany po raz trzeci konkurs „Małopolska Marzanna” miał zasięg wojewódzki i wzięły w nim czynny udział szkoły podstawowe oraz placówki kulturalno - oświatowe z pięciu powiatów Województwa Małopolskiego. Tematem konkursu była „Małopolska Marzanna” – kukła symbolizująca odchodzącą zimę, a także wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia nękające ludzi w okresie zimowym. Kukła - kolorystyką stroju lub poszczególnymi jego elementami mogła podkreślać swoją, ”małopolskość”.

        W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych (indywidualnie lub w grupach do trzech osób). Ocenie poddano 152 prace w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród tak licznej grupy marzann wyróżniona została nasza kukła autorstwa Sary Gil i Julii Stachyry. Na jednym ze zdjęć  znajduje się marzanna naszych laureatek, aby dowiedzieć się która to kukła, możesz zadać  autorkom trzy pomocnicze pytania. Julii i Sarze GRATULUJEMY a Wam życzymy miłej zabawy w poszukiwaniu  marzanny.

 

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

        24 lutego 2014 roku po raz trzeci w naszej szkole zorganizowany został Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III zatytułowany "Zima w poezji". Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci ze szkół naszej gminy, zachęcanie do występów na scenie, uwrażliwienie dzieci na sztukę, pobudzenie wrażliwości poetyckiej oraz dostarczanie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych. Jak co roku uczestnicy prezentowali się na scenie wspaniale, dlatego jury niezwykle trudno było wyłonić zwycięzców.

        Po burzliwych naradach przyznano trzy równoległe pierwsze miejsca, które otrzymali: Zuzana Wiśniewska (kl. III SF w Modlniczce), Konstancja Więckowska (kl. III SP Wielka Wieś) oraz Grzegorz Figiel (kl. SP Modlnica).

        Wyróżnienia zdobyli Julia Jawor (kl. II SF w Modlniczce) oraz Patryk Kołodziejczyk (kl. II SP Biały Kościół).

        Chociaż za oknem nie widać było kalendarzowej pory roku, to zimowe dekoracje, stroje uczestników i rekwizyty, a przede wszystkim pięknie wyrecytowane wiersze sprawiły, że wszyscy mogli choć przez moment poczuć  zimową aurę.

 

 

IX MISTRZOSTWA GMINY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

        16 lutego 2013 roku po raz dziewiąty odbyły się Mistrzostwa Gminy w Narciarstwie Alpejskim o puchar Wójta Gminy Wielka Wieś na stoku Narciarskiego Ośrodka Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Białym Kościele oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

        Do rywalizacji stanęło 74 zawodników (47 uczniów oraz 26 dorosłych), między innymi uczniowie i rodzice uczniów naszej szkoły. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom i wszyscy ukończyli dwa przejazdy trudną trasą slalomu, ustawionego i całkowicie zabezpieczonego przez panów Piotra i Pawła Nowackich ze Szkoły Narciarskiej Multi Sport – Haski. Ciepły posiłek oraz gorąca herbata dodały energii uczestnikom zawodów. Po zakończonych zawodach odbyła się ceremonia wręczenia medali i pucharów. Na podium stanęli także nasi uczniowie. Serdecznie gratulujemy!

 

zobacz wyniki

 

SUKCES SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W dniu 17 grudnia 2013 roku na hali „Wisły” w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IV Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Modlnicy, ponieważ szkoła ta została laureatem IX miejsca w województwie małopolskim oraz okazała się najlepszą szkołą w powiecie krakowskim promującą bezpieczeństwo uczniów na drodze. Szkoła otrzymała czek pieniężny w kwocie 2000 zł oraz  dyplomy potwierdzające uczestnictwo w IV Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Nagrodę oraz dyplomy odebrali: Pani W - ce Dyrektor Małgorzata Rusek, Koordynatorki akcji Pani Dominika Dąbrowska i Ewelina Kot oraz trzy uczennice.

Celem akcji było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych,  lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Ponadto założeniem akcji było zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność wypełnienia ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Dzięki tej inicjatywie we wrześniu i październiku br. w szkole odbyło się szereg imprez promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto na stronie internetowej szkoły, gminy oraz na gazetkach szkolnych ukazały się publikacje i zdjęcia na temat akcji. Promocja akcji miała również swój oddźwięk w mediach lokalnych, w mediach ogólno wojewódzkich, w mediach ogólnopolskich. Uczniowie wykazali się w licznych konkursach wiedzy i plastycznych o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

Podczas uroczystości wyróżnieni zostali laureaci konkursu, a nagrody wręczali zaproszeni goście Pan podinsp. Rafał Kozłowski – Zastępca Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Pan Marek Dworak Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, a zarazem Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Pan Aleksander Palczewski Małopolski Kurator Oświaty, Pan mł. insp. Maciej Rymar Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Pan podinsp. Krzysztof Dymura Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Pani Anna Rerak z ramienia  Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Nagrody w Konkursie zostały ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Podsumowanie akcji połączone było z występem kabaretu Skeczów Męczących oraz koncertem zespołu „Lemon”.

Organizatorami tej akcji byli: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, partnerami akcji byli: Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

zobacz galerię

 

KONKURS PLASTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

        W grudniu w naszej szkole został zorganizowany przez panią Beatę Zawadzką konkurs  plastyczny na ,,Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0 - III. Jury w swojej ocenie zwracało uwagę na zgodność z tematem, pomysłowość, oryginalność, estetykę wykonania oraz wkład pracy. W tym konkursie:

I miejsce zajęły ex aequo Angelika Wojtaszek i  Nikola Wojtaszek z  klasy II

II miejsce ex aequo Kinga Jasińska i Justyna Ptasińska z klasy Ia oraz Oliwia Szumiec z klasy Ib

III miejsce zajęły ex aequo Gabriela Mucha  z oddziału przedszkolnego 0b,  Zuzanna Olech  z klasy IIIa  oraz Anna Wadowska  z oddziału przedszkolnego 0a.

Każdy uczestnik otrzymał za wykonaną pracę upominek a zwycięzcy dyplom i nagrodę. GRATULUJEMY!

 

 

"BABCIA I DZIADEK W MOIM ŻYCIU - POEZJA, KTÓRĄ PISZE ŻYCIE"

        Uczeń klasy IIIa – Patryk Litewka otrzymał  I miejsce w konkursie poetyckim "Babcia i dziadek w moim życiu - poezja, którą pisze życie", którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Folklorystyczne Teatr Regionalny w Krakowie, a Marysia Cierniak uczennica tej samej klasy zdobyła wyróżnienie. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpiło 10 listopada 2013 roku w Modlnicy, podczas promocji książki „Życie spełnione. Mój pamiętnik” Zofii Solarzowej. Serdecznie gratulujemy!

 

 

KONKURS POLONISTYCZNY - "BĄDŹ BEZPIECZNYM PIESZYM"

        Na przełomie września i października w szkole trwał konkurs polonistyczny "Bądź bezpiecznym pieszym" zorganizowany przez Panią Martynę Rachwał. Należało napisać wiersz lub krótkie opowiadanie z morałem w którym zadaniem uczniów było przedstawienie zalet "Odblaskowej szkoły" i tak ważnego bezpieczeństwa uczniów. Prace należało oddać do 14 października. Jury przyznało odpowiednie miejsca:

I miejsce - Kinga Kozień z klasy 5

II miejsce - Maja Astapko z klasy 6

III miejsce - Julia Wierzbicka z klasy 6

Serdecznie gratulujemy!

 

 

KONKURS TECHNICZNY - "ODBLASKOWA MODA"

        W szkole został zorganizowany przez Panią Dominikę Dąbrowską konkurs "Odblaskowa moda" dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej. Celem konkursu było przygotowanie dowolnego stroju zawierającego elementy odblaskowe. Stroje konkursowe należało wykonać do dnia 7 października 2013 roku, ponieważ dnia 22 października odbył się pokaz mody poprowadzony przez Panie Sylwię Jasińską i Dominikę Dąbrowską dla całej społeczności szkolnej. W pokazie wzięły udział: Gabriela Górniak (kl. 5), Justyna Janik (kl. 4b), Agnieszka Zagórska (kl. 6), Julia Sikorska (kl. 4b), Weronika Szewczuk (kl. 4a), Ewelina Pawlik (kl. 5), Julia Kralka (kl. 5), Wiktoria Tekieli (kl. 4b), Maja Astapko (kl. 6), Julia Lenart (kl. 5), Magdalena Tofin (kl. 4b). Po długich naradach zdecydowano, że:

I miejsce zajęła Julia Kralka, uczennica klasy 5,

II miejsce ex quo Julia Sikorska z klasy 4b oraz Maja Astapko z klasy 6

III miejsce zajęła Agnieszka Zagórska z klasy 6.

Gratulujemy!

 

 

KONKURS TECHNICZNY - "NAJBARDZIEJ ODBLASKOWA KLASA"

        We wrześniu 2013 roku zadaniem wszystkich klas 0 - 3 oraz 4 - 6 Szkoły Podstawowej było wykonanie gazetek tematycznych w klasach pod kierunkiem swoich wychowawców. Za najbardziej odblaskową klasę i zarazem I miejsce przyznano klasie 2, II miejsce zajęła klasa 6 a III miejsce ex quo przyznano klasom 4b i 5. Gratulujemy!

 

 

KONKURS TECHNICZNY - "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

        We wrześniu został zorganizowany przez Panią Dominikę Dąbrowską konkurs techniczny "Bezpieczna droga do i ze szkoły". Zadaniem uczniów było wykonanie płaskiej pracy plastycznej formatu max A3 różnymi technikami zwracając przede wszystkim uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. W tym konkursie:

I miejsce zajęła Agnieszka Zagórska z klasy 6

II miejsce zajęła Julia Dziedzic z klasy 5

III miejsce zajęły ex quo Wiktoria Śliwa z klasy 4b oraz Nina Lewowicka z klasy 6.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

KONKURS WIEDZY - "BEZPIECZNIE PORUSZAMY SIĘ PO DROGACH"

        Dnia 22 października 2013 roku odbył się konkurs wiedzy pt: "Bezpiecznie poruszamy się po drogach" zorganizowany przez Panią Elżbietę Siniewicz. Przedstawiciele każdej z klas demonstrowali prawidłowy sposób przechodzenia przez drogę, odpowiadali na pytania konkursowe, które dotyczyły prawidłowego zachowania się na drodze, zasad jakie powinien znać każdy pieszy, numery telefonów pod które należy dzwonić w razie wypadku czy zagrożenia życia.  Rozpoznawali  także znaki drogowe oraz przydzielali je do odpowiedniej grupy. I miejsce w konkursie zdobyła klasa II, a II miejsce z jednakową liczbą punktów zajęły klasy Ia i Ib.

 

 

"ODBLASKOWY TURNIEJ SPORTOWY"

        Dnia 7 października w naszej szkole w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" miały miejsce zawody sportowe połączone z elementami wiedzy o przepisach ruchu drogowego zorganizowane przez Panią Sylwię Jasińską. Wzięły w nim udział klasy 0 - III, podzielone na siedem zespołów. Każda klasa brała udział w siedmiu konkurencjach zaliczając po kolei siedem stanowisk, obsługiwanych profesjonalnie przez starszych uczniów z klasy VI-tej. Na tychże stanowiskach zawodnicy mogli wykazać sie indywidualnie takimi umiejętnościami jak precyzyjny rzut do sygnalizatora, czy celny strzał do bramki, oraz zespołowo w konkurencjach na czas: slalomie z piłką, sztafecie z szarfą czy skokach przez ławeczkę. Przy okazji każda klasa miała szansę wykazać sie wiedzą  np. podczas demonstracji prawidłowego przechodzenia przez pasy, czy też odpowiedzi dotyczących znaków drogowych. Te ostatnie nasi uczestnicy musieli jeszcze ułożyć z puzzli, nakleić na kartkę oraz odgadnąć co to za rodzaj znaku. Najlepszą klasą okazali sie jedni z najmłodszych uczestników zawodów, kl. 0a, zaraz za nią z niewielką różnicą punktów uplasowała sie klasa II i IIIb. Zwycięzcy uhonorowani zostaną na finale akcji Odblaskowa szkoła.

 

 

MINI MUNDIAL

        Dnia 25 września 2013 roku odbył się Turniej Gminny w Piłce Nożnej. "Mini Mundial" jest co roku organizowany przez naszą szkołę. Udział w zawodach brały wszystkie Szkoły Podstawowe z Gminny Wielka Wieś. W tym roku wygrała Szkoła Podstawowa z Białego Kościoła. Reprezentacja naszej Szkoły zajęła 3 miejsce.

 

 


Powrót na początek strony