poprzednie lataNasze osiągnięcia - rok szkolny 2015/2016


FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ W KINOTEATRZE "WRZOS"  |   Laury dla Modlnicy w finale Gminnego Konkursu Recytatorskiego  |   Eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Święci i anioły w poezji  |   FESTIWAL NAUKI  |   II etap Coca Cola Cup - chłopcy  |   Turniej TRZYMAJ FORMĘ  |   Eliminacje Coca Cola Cup - dziewczęta  |   Eliminacje Coca Cola Cup - chłopcy  |   XI MISTRZOSTWA GMINY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM  |   Konkurs EC(H)O  |   XIII "Rajd Neandertalczyka"FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ W KINOTEATRZE "WRZOS"

    30 maja 2016 r. trzy uczennice naszego gimnazjum: Amelia Szczembara z klasy Ia, Barbara Kupiec z klasy Ia oraz Gabriela Kuchta z IIIb wzięły udział w Festiwalu Piosenki Polskiej organizowanym przez Dom Kultury w Podgórzu. Przesłuchania odbywały się w Kinoteatrze "Wrzos" przy ulicy Zamojskiego. Amelia zaśpiewała polską wersję piosenki "I'm not the only one", Basia "Sambę przed rozstaniem" a Gabrysia "Piosenkę Priscilli". Dziewczęta znakomicie się zaprezentowały, o czym przekonaliśmy się, gdy jury w składzie: Aleksandra Sotnicka (Opera Krakowska), Dariusz Palonek (Opera Krakowska) i Iwona Praczyńska (Rada Dzielnicy XIII), po przesłuchaniu 94 uczestników festiwalu przedstawiło 2 czerwca werdykt, którego fragment przedstawiamy poniżej:
I miejsce (ex aequo)
Amelia Szczembara Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Modlnicy
Gabriela Kuchta Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Modlnicy
III miejsce (ex aequo)
Barbara Kupiec Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Modlnicy

Dziewczętom serdecznie gratulujemy!
Koncert finałowy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych wykonawców odbędzie się 6 czerwca o godzinie 15 w Domu Kultury "Podgórze" przy ul. Sokolskiej 13.

Laury dla Modlnicy w finale Gminnego Konkursu Recytatorskiego

    18 maja 2016 r. w Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Białym Kościele odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Święci i anioły w poezji". Gimnazjum im. O. Kolberga w Modlnicy reprezentowały trzy uczestniczki: Dominika Miroń z kl. Ia, Maja Astapko z kl. IIa oraz Aleksandra Borkiewicz z kl. IIIa.
Maja zajęła drugie miejsce recytacją tekstu Beaty Kołodziej pt. "Kolorowe anioły", natomiast Ola trzecie wykonaniem wiersza Jana Twardowskiego pt. "Aniele Boży".
Dominika zaprezentowała również utwór autorstwa ks. Twardowskiego pt. "Anioł". W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła także uczennica z Modlnicy - Julia Jawor z kl. IVb.
Dziewczętom gratulujemy laurów oraz umiejętności interpretacji poetyckich tekstów.

zdjęcia

Eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Święci i anioły w poezji

    6 maja 2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy przeprowadzone zostały eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Święci i anioły w poezji", którego finał będzie miał miejsce 18 maja w Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Białym Kościele.
W kategorii gimnazjum wystartowały w nich Dominika Miroń (Ia), Maja Astapko (IIa), Aleksandra Borkiewicz (IIIa) i Gabriela Janik (IIIb).
Szkołę reprezentowały będą: Dominika wierszem Twardowskiego pt. "Anioł", Maja utworem Beaty Kołodziej pt. "Kolorowe anioły" oraz Aleksandra Borkiewicz tekstem pt. "Aniele Boży" ks. Twardowskiego.
Dziewczętom życzymy powodzenia.


FESTIWAL NAUKI

    Młodzież gimnazjalna, w ramach realizacji projektów edukacyjnych, przygotowała dla swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej - FESTIWAL NAUKI.
    Hasłem przewodnim festiwalu były "Zmysły człowieka". Uczniowie klas drugich przygotowali szereg doświadczeń i pokazów, dotyczących odbioru świata za pomocą zmysłów. Każdy mógł zbadać swój smak, dowiedzieć się czy jest smakoszem, poznać iluzje i złudzenia optyczne oraz odpowiedzieć na pytanie czy nasze oczy mogą kłamać?
    Młodzież poprzez zabawę uczyła swoich młodszych kolegów oraz gości, którzy odwiedzili w tym dniu szkołę.

zdjęcia

II etap Coca Cola Cup - chłopcy

W dniu 25 kwietnia 2016 roku chłopcy zagrali w II etapie turnieju Coca Cola Cup, którego gospodarzem było nasze gimnazjum. W tej rundzie, nasi reprezentanci walczyli o wejście do kolejnego etapu z Gimnazjum nr. 25 w Krakowie, Gimnazjum nr. 21 w Krakowie oraz Gimnazjum nr. 2 w Skawinie. Chłopcy pokazali się z jak najlepszej strony, jednak czegoś im zabrakło. Niestety, nie udało im się przejść do III etapu. Z tej grupy wyszła Skawina, która wygrała każdy mecz. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że pokazali, na co ich stać, ogromnego ducha walki oraz wspaniałą grę! Mamy nadzieję, że za rok, uczniowie naszego gimnazjum podejmą kolejny raz wyzwanie w turnieju i zdobędą wysokie miejsca. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.


Turniej TRZYMAJ FORMĘ

    Już po raz kolejny gimnazjaliści z gminy Wielka Wieś włączyli się do ogólnopolskiego programu "Trzymaj formę". To inicjatywa, której celem jest edukacja żywieniowa i promocja aktywnego trybu życia wśród młodzieży. W gimnazjum w Białym Kościele w ramach tego przedsięwzięcia zorganizowano turniej "W zdrowym ciele zdrowy duch", do którego dołączyli także uczniowie z Modlnicy. Każda ze szkół wystawiła po trzy drużyny - klas pierwszych, drugich i trzecich. Zabawa zaczęła się od rozgrzewki. Potem zawodnicy przeszli do właściwych konkurencji. Były nimi: sztafeta, skoki przez linę, piramida gimnastyczna, przeciąganie liny oraz test wiedzy związanej ze zdrowym żywieniem. Po podsumowaniu punktów zwycięzcą okazała się reprezentacja klas II z Białego Kościoła, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z klas III z Modlnicy, a trzecie klasy I z Białego Kościoła.
W ogólnej klasyfikacji " Puchar Trzymaj Formę" zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Białym Kościele.


Eliminacje Coca Cola Cup - dziewczęta

W dniu 1 kwietnia 2016 roku dziewczyny z naszego gimnazjum w składzie: Aleksandra Borkiewicz, Jagoda Kania, Anna Sałaja, Maja Astapko, Nina Lewowicka, Oliwia Piotrowska, Klaudia Szumny, Sara Gil, Julia Kralka, Julia Sośnicka pojechały do Krzeszowic, aby zagrać w turnieju piłki nożnej Coca Cola Cup. Na murawie dziewczyny zmierzyły swoje siły z Krzeszowicami, Przeginią i Białym Kościołem. Nasze reprezentantki dały z siebie wszystko w każdym meczu. Niestety to nie wystarczyło. Uczennice z gimnazjum z Krzeszowic okazały się najlepsze i przeszły dalej w turnieju. Jednak nasze uczennice pokazały, że w gimnazjum w Modlnicy nie tylko chłopcy potrafią grać w piłkę nożną. Dziękujemy dziewczynom za wspaniałą grę, ducha walki, którego pokazały na boisku. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku również spróbują swoich sił w turnieju w bardzo podobnym składzie i przejdą do kolejnych etapów!

zdjęcia

Eliminacje Coca Cola Cup - chłopcy

W dniu 31 marca 2016 roku nasze gimnazjum było gospodarzem eliminacji turnieju piłki nożnej Coca Cola Cup. Reprezentantami byli :
Z klasy 3
Bartosz Bogucki, Dawid Gil, Kamil Hrabia, Mateusz Mazur, Grzegorz Zięba
Z klasy 2
Łukasz Biesiada, Mateusz Burdak
Z klasy 1
Jakub Buczak, Marcin Janus, Aleksander Ryczko
Chłopcy rozegrali trzy mecze: z Przeginią, Krzeszowicami i Korzkwią. Każdy mecz wygrali, co zapewniło im awans. Razem z Przeginią pojechali do Białego Kościoła, aby zagrać w finale z Białym Kościołem i Wysiołem Lubirzyckim. W finale nasi chłopcy zostali pokonani przez Przeginię, lecz ilość punktów zebranych za pozostałe wygrane mecze, zapewniła im awans do II etapu turnieju. Trzymamy za nich kciuki!


XI MISTRZOSTWA GMINY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

    Dnia 20 lutego 2016 roku po raz jedenasty odbyły się Mistrzostwa Gminy w Narciarstwie Alpejskim o puchar Wójta Gminy Wielka Wieś na stoku Narciarskiego Ośrodka Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Białym Kościele oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Do rywalizacji stanęło ponad 100 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Szkoła Podstawowa, klasy 0 - III:
Mikołaj Dąbrowski (kl. 0b), Tomasz Łoś (kl. 1a), Hanna Rusinek (kl. 3b), Oliwia Szumiec (kl. 3b), Krzysztof Rusinek (kl. 3b)
Szkoła Podstawowa, klasy IV - VI:
Michał Dąbrowski (kl. 4a), Jakub Raczyński (kl. 4a), Paweł Bożyk (kl. 4b), Nikodem Szumiec (kl. 4b), Stanisław Rusinek (kl. 5a), Jan Valette (kl. 5a), Franciszek Szostok (kl. 6a), Jan Ryczko (kl. 6b)
Gimnazjum:
Joanna Łoś (kl. 1a ), Amelia Szczembara (kl. 1a), Jakub Kwiecień (kl. 1a), Aleksander Ryczko (kl. 1a), Łukasz Biesiada (kl. 2a), Jagoda Kania (kl. 3b).

    Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom i prawie wszyscy ukończyli dwa przejazdy trudną trasą slalomu, ustawionego, całkowicie zabezpieczonego przez Szkołę Narciarską Multi Sport - Haski. Ciepły posiłek oraz gorąca herbata dodały energii uczestnikom zawodów.
    Po zakończonych zawodach odbyła się ceremonia wręczenia medali i pucharów. Zawodnikami z najkrótszym czasem przejazdu byli: Hanna Rusinek i Jan Valette. Serdecznie gratulujemy!Tekst i zdjęcia: Dominika Dąbrowska

zdjęcia

Konkurs EC(H)O
Environmental changes human obligation.

    26 listopada 2015 r. w Zespole Szkół w Zielonkach przedstawiciele 6 gimnazjów rywalizowali w finale konkursu ekologicznego. Najlepsi okazali się gimnazjaliści z Raciborowic, tuż za nimi gimnazjum z Modlnicy, a na trzecim miejscu uplasowało się gimnazjum z Zielonek.
Gratulujemy młodzieży wiedzy ekologicznej, relacja z konkursu niebawem na zielonki.pl.

XIII "Rajd Neandertalczyka"

    Dnia 25 września 2015 roku odbył się XIII RAJD NEANDERTALCZYKA - rajd terenowy z konkursem dla uczniów gimnazjów z gmin, na terenie których położony jest Ojcowski Park Narodowy. Tym razem współorganizatorem rajdu była szkoła w Skale.
    Na trasie Rajdu znajdowały się cztery punkty kontrolne, przy których należało wykazać się wiedzą z zakresu geografii i historii OPN, umiejętnością rozpoznawania liści drzew, krzewów oraz obiektów i zwierząt umieszczonych na fotografiach. Niektóre z pytań były bardzo trudne, ale młodzież była dobrze przygotowana i nie miała zbyt wielu trudności z odpowiedzią. Niektórzy wykazywali się także znajomością nazw łacińskich poszczególnych drzew i krzewów. Drużyny pokonały trasę około 8 km: ze Złotej Góry przez Ojców, Dolinę Sąspowską, aż do szkoły w Skale - gdzie nagrodzono zwycięzców.
Wszystkim drużynom gratulujemy.