Krakowska Godka 2017 - festiwal gwary i tradycji krakowskiej
          10 września 2017 r. w Modlnicy, w amfiteatrze przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, miało miejsce wydarzenie pod nazwą  „Krakowska Godka 2017 - festiwal gwary i tradycji krakowskiej”. Zebrani licznie widzowie obserwowali zmagania osób konkurujących ze sobą w wielu konkursach. Dla społeczności szkolnej najważniejszym wydarzeniem był występ naszej reprezentantki Barbary Kupiec z klasy IIIa w konkursie teatralnym, podczas którego uczniowie prezentowali „godkę krakoską” w scenach z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Basia grała Pannę Młodą, czyli Jadwigę Mikołajczykównę w scenach z I aktu dramatu. Jej partnerem scenicznym był grający Pana Młodego, czyli Lucjana Rydla, aktor Teatru Stu Grzegorz Mielczarek (będący również Panem Młodym na deskach teatru). Basia była jedną z prawie dwudziestu występujących osób. Opiekunem przygotowań do występu była Katarzyna Decowska.

Jury w składzie:

Anna Dymna - aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie - przewodnicząca, dr Kazimierz Sikora - dialektolog, adiunkt w Katedrze Historii Języka i Dialektologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Barbara Żebrowska - doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dariusz Gnatowski - aktor Teatru STU, Dariusz Pawelec - realizator  i reżyser telewizyjny, operator kamery, scenarzysta, montażysta, wykładowca  na Wydziale RTiV UŚ w Katowicach postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - Barbara Kupiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlnicy
II miejsce - Szymon Sambor z Teatru Ludowego Tradycja w Okleśnej
III miejsce - Zuzanna Kocioł z Gimnazjum w Radziemicach

Uzasadniając wybór jury, Anna Dymna podkreśliła, że w kwestii I miejsca sędziowie byli jednogłośni. Doceniono wspaniałą prezentację Basi, jej naturalność i sceniczne wrażenie. Serdecznie gratulujemy naszej zdolnej zwyciężczyni!