Ślubowanie klas pierwszych
          W Dzień Edukacji Narodowej, 14 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszego gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, który zaprezentowali uczniowie klas pierwszych. Po występie odbyło się ślubowanie. Następnie poczet opuścił salę i nadszedł czas na część nieoficjalną. Całej tej części przewodniczył samorząd uczniowski, który przygotował dla uczniów klasy pierwszej kilka konkurencji, w których mogli się wykazać wiedzą, zwinnością, sprytem, uwagą oraz zdolnościami plastycznymi. Był to test wiedzy, taniec na gazecie, zabawa "kareta", w której uczestnicy po usłyszeniu swojej roli musieli obiec swoje krzesło. Na sam koniec zadaniem uczniów było namalowanie portretu swojego wychowawcy. Musimy przyznać, że nasze pierwszaki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami.