Akcja czytania
              Uczniowie Gimnazjum w ramach współpracy z Biblioteką Szkolną rozpoczęli akcję czytania w Przedszkolu w Modlnicy.  W dniu 21 września 2016 roku udali się do Przedszkolaków pod opieką Pani  z Biblioteki.  Zabrali ze sobą książkę  pt.: „Najpiękniejsze bajki świata” i zaczęli ją czytać swoim młodszym kolegom i koleżankom. Dzieci bardzo chętnie  i uważnie słuchały. Po skończonym czytaniu odpowiadały na zadawane pytania, co dało pewność, że wsłuchiwały się w tekst z wielką uwagą i zaciekawieniem.
W następnym tygodniu Gimnazjaliści odwiedzili uczniów klas „Oa” i „Ob.” w Szkole Podstawowej w Modlnicy. Dzieci chętnie spotkały się ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami, którzy zaproponowali wysłuchanie bajki pt.: „Kopciuszek”. Choć  jest ona znana, to została wysłuchana z wielkim zaciekawieniem. Spotkanie odbyło się w przemiłej atmosferze, gdzie oprócz czytania była wspólna zabawa i śpiewanie piosenek.