Akcja masowego czytania

W Dniu Dziecka 1 czerwca 2017 roku zorganizowaliśmy akcję masowego czytania - przyłączając się do ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie z Gimnazjum przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek wspaniały dzień pełen przygód i niespodzianek. Każda klasa miała swój kolor. Były różne stanowiska, do których przychodzili uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami i tam miło spędzali czas (10 min.), np. origami, taniec, gra w piłkę i in. zajęcia sportowe, itd.   Najważniejsze było nasze stanowisko: czytelnicze, które uczennice z klasy I Gimnazjum przygotowywały cały tydzień; wykonały dekoracje, wybrały odpowiednią literaturę do czytania, ułożyły pytania - mini quiz, tak, aby było ciekawiej. Każda klasa podchodziła osobno do naszego stanowiska. Dzieci siadały wygodnie, Pani Wychowawczyni wybierała dziecko, które wskazywało Książkę, którą następnie uczennica Gimnazjum czytała głośno i wyraźnie. Następnie zadawano pytania, za poprawną odpowiedź były nagrody. Wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek i naklejki. Super dzień!