Wioska indiańska
          W środę 7 czerwca klasy pierwsze ze szkoły podstawowej udały się w malownicze bezkidzkie tereny do Szczyzyca, gdzie w jednym z sadów usytuowana jest Wioska Indiańska. Uczniowie zwiedzili naturalnej wielkości malowane, w pełni wyposażone tipi, a także zobaczyli rękodzieła Indian mieszkających na preriach. Uczestniczyli również w warsztatach rękodzieła wykonując indiański amulet. Piękna pogoda sprzyjała  grom i zabawom na świeżym powietrzu opartym na współzawodnictwie. Wyprawa zakończyła się degustacją indiańskich placków wypiekanych według oryginalnych receptur-z mąki kukurydzianej. Wizyta w wiosce wzbogaciła wiedzę uczniów, pozwoliła odpocząć z dala od  zgiełku i hałasu oraz  dostarczyła  mnóstwo pozytywnych wrażeń.