Marsz antysmogowy!!!
          "Prosimy o świeże POWIETRZE! Myślę, więc nie palę śmieci!" pod takim hasłem odbył się 29 marca br. marsz antysmogowy z udziałem uczniów klas I i  VI Szkoły Podstawowej oraz II Gimnazjum wraz z opiekunami i pomysłodawczyniami marszu: p. Iwoną Baran, p. Pauliną Gietką, p.Małgorzatą Rusek, p. Iwoną Demuchą, p.Katarzyną Borkowską i p.Agnieszką Wytrwał.

Nasza szkoła bierze czynnie udział w projekcie "Wielkowiejska misja- niska emisja" a celem marszu było zwrócenie uwagi na problem palenia odpadami w piecach przydomowych w wyniku czego do atmosfery trafiają toksyczne substancje wywołujące raka płuc, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, astmę, choroby układu krążenia.

Uczestnicy marszu przeszli główną ulicą Modlnicy wysyłając wszystkim mieszkańcom antysmogowe SOS.