Wycieczka do Muzeum Etnograficznego
          W dniu 13.01. odbyła się wycieczka do Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie. Klasy 2a i 2b wzięły udział w warsztatach przeznaczonych dla szkół podstawowych pt. Kolędnicy idą. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak żyli ludzie w dawnych czasach, jak wyglądały ich domy i codzienne zajęcia. Pani przewodnik opowiedziała o tradycji kolędowania dawniej i dziś oraz o krakowskich szopkach, których piękno dzieci mogły podziwiać. Punktem kulminacyjnym warsztatów był teatralny eksperyment w postaci improwizowanego przez dzieci krótkiego przedstawienie na bazie tekstu kolędniczego. Występujący w nim ochotnicy wchodzili w role króla Heroda, śmierci, diabła, turonia i żołnierza. Pokaz wzbudził ogromne emocje. Na koniec dzieci otrzymały maski karnawałowe, które ozdabiały według własnego pomysłu z wykorzystaniem różnych materiałów. Z pewnością wycieczka zostanie w pamięci każdego uczestnika.
                                                                                                                                          Barbara  Kozień