Our Amazing Trip !
          12 grudnia  uczniowie klasy IVA i IVB wzięli udział w niesamowitej wycieczce pod hasłem: „POSZUKIWANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO  w Krakowie”:  odwiedziliśmy Konsulat USA, wzięliśmy udział w lekcji pokazowej w British Council, zwiedzaliśmy Stare Miasto.

Wizyta w konsulacie dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń: niezwykła była dla nas sama procedura wejścia do placówki dyplomatycznej- każdy uczestnik wycieczki musiał przedstawić dokument tożsamości. Podczas zajęć  w Konsulacie Stanów Zjednoczonych, mieliśmy możliwość porozmawiania z Panią Konsul, zadania pytań i posłuchania prawdziwego amerykańskiego akcentu. Wzięliśmy udział w quizie na temat Stanów Zjednoczonych oraz w warsztatach dotyczących tego państwa. Spotkaliśmy się również z  polskimi pracownikami placówki. Następnie  zaprezentowano  nam publikację Konsulatu: ‘Zoom in on America’. Kolejny etap naszej wycieczki to udział w lekcji pokazowej w krakowskim oddziale British Council. Nauczyciel przygotował dla nas bardzo interesujące zajęcia  z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. W czasie zwiedzania Starego Miasta podziwialiśmy  zabytki Krakowa, karmiliśmy  gołębie na Rynku.

Podczas powrotu do szkoły również nie zabrakło językowego akcentu- uczniowie bardzo głośno swoje ulubione piosenki w JĘZYKU ANGIELSKIM.

Paulina Osika