Osada Młynarska Boroniówka
          Prawdą jest, że czasami trudno dostrzec coś, co jest tak blisko.  Nie każdy bowiem z nas słyszał o Boroniówce - starej osadzie młynarskiej na trasie między Grodziskiem a Ojcowem. Ten zabytkowy kompleks leży w Dolinie Prądnika na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. „Mąka i łąka” - takim hasłem zaprasza to magiczne miejsce, które 18  maja odwiedzili uczniowie klas II.
          Właściciele opowiedzieli o historii tego miejsca i pokazali jak działa zabytkowy młyn i tartak wprawiony ponownie w ruch po wielu latach. Opowiadali o tradycyjnych sposobach mielenia i pytlowania mąki, którą można zakupić na miejscu w elegancko zapakowanych torebkach. Warsztaty od "ziarenka do bochenka" zapoznają dzieci z procesem pieczenia chleba. Sekretny przepis babci Janiny na pierogi, które dzieci ulepiły własnoręcznie, a potem ze smakiem zjadły sprawiły, że wycieczka zgodnie została uznana przez wszystkich za udaną.
                                                                                                                                  Joanna Gontkiewicz