Dni otwarte - Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
          25 października 2016 r. wszyscy uczniowie Szkoły Filialnej w Modlniczce uczestniczyli w Dniach Otwartych Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Podczas pobytu z wielkim zainteresowaniem obejrzeli karetki pogotowia od najdawiejszych aż po współczesne. Ponadto obserwowali sposoby udzielania I pomocy przedmedycznej po czym sami próbowali - pod okiem wykwalifikowanego Ratownika Medycznego - przeprowadzić pierwszą pomoc. Byli w dyspozytorni, gdzie wysłuchali wezwania do chorego. Oglądali prezentację multimedialną przedstawiającą historię działalności Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Na zakończenie każdy otrzymał w prezencie maskotkę, co było bardzo miłym akcentem pobytu. Dziękujemy Mamie jednej z naszej uczennic za umożliwienie dzieciom uczestnictwa w tym edukacyjnym wydarzeniu.