Jasełka
          W Dnia 22 grudnia 2016 r. w Szkole filialnej w Modlniczce uczniowie klasy II i III  wystawili Jasełka. Aktorzy wystąpili w przepięknych strojach, szczególną uwagę zwrócił na siebie chór aniołów, który przy żłóbeczku w stajence przepięknie śpiewał kolędy Dzieciątku Małemu. Dzieci były bardzo przejęte swoim występem. Z jak największą precyzją starały się odegrać swoje role. I tak Maryja z Józefem szukała noclegu. Pasterze przy ognisku po spotkaniu z aniołami wyruszyli w drogę do Betlejem. Tak samo też Trzej Królowie. Jedynie Król Herod niezadowolony przeżywał swoje rozterki w czasie snu, szukając korony obwiniał swoich żołnierzy. A w stajence przy Nowonarodzonym Dzieciątku czuwali Józef i Maryja. Przybyli tam z darami Pasterze i Trzej Królowie, a także dzieci, które przyniosły Jezusowi w prezencie zrobione przez siebie serca, jako dowód swojej miłości, obiecały  Jezusowi, że będą grzeczne w nowym 2017 roku.