Potyczki z ortografią
          22  maja w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny  „Potyczki z ortografią”.
Celem konkursu było kształcenie wśród uczniów  nawyku prawidłowego stosowania zasad pisowni w języku polskim oraz uświadomienie im, że znając te zasady można i warto polubić ortografię. W konkursie wzięło udział 14 uczniów klas drugich i trzecich z pięciu  szkół podstawowych: Będkowic, Bębła, Wielkiej Wsi, Modlnicy oraz Modlniczki. Uczniowie bardzo wytrwale zmagali się z konkursowym testem pełnym pułapek ortograficznych. Laureatem konkursu została : Marianna Stochalska ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach ortograficznych!