„Po polsku o historii”
          28 października w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Ignacego Paderewskiego odbyły się wojewódzkie eliminacje IV Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Uczniowie pisali dyktando pt. "Było ich tylko trzystu szesnastu" - o cichociemnych - polskich żołnierzach z czasów II wojny światowej. Inspiracją przy wybraniu tematu była uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o ustanowieniu roku 2016 Rokiem Cichociemnych. W uzasadnieniu napisano: "Powinni mieć stałe miejsce w panteonie polskich bohaterów narodowych".
          Wydarzenie to uświetnił koncert dla finalistów w wykonaniu uczniów szkoły.
          8 listopada ogłoszona została lista laureatów konkursu, którego organizatorami są:
Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja "Zawsze Warto".
          Laureatem tegorocznego dyktanda został uczeń klasy 6a - Stanisław Rusinek.
                                                                                                                                                     Gratulujemy!

Tekst: Agnieszka Janik