Dzień ziemi

Dnia 22.05.2017 r. odbył się w naszej szkole Dzień Ekologiczny. Uczniowie z klas 5a i 5b zaprezentowali pozostałym uczniom scenki ekologiczne, dzięki którym można było się dowiedzieć, dlaczego warto segregować śmieci i na co właściwie jest maść z kasztanowca. Następnie klasa 6 zaprezentowała ,,Eko-taniec” w specjalnie zaprojektowanych strojach. Piosenka pt. ,,Świat bez wody” zachęciła wszystkich do śpiewu i refleksji nad tym, że nasze życie bez wody byłoby niemożliwe. W ten dzień przeprowadzono również konkurs ekologiczny. Najlepszymi okazali się:
Ø z klas IV: Oliwia Szumiec, Hanna Rusinek
Ø z klas V: Michał Dąbrowski, Grzegorz Figiel
Ø z klas VI: Łukasz Matoga, Wiktoria Dominik

Ostatnią częścią dnia ekologicznego była prezentacja strojów w całości nadających się do wtórnej przeróbki. Były to na przykład suknie z worków na śmieci, naszyjniki z zakrętek, czy naturalne zdobienia na butach. Po burzliwych naradach jury wybrało najlepszych:
Ø I miejsce -  Julia Jawor (kl. 5b), Gabriela Handzel (kl. 6c)
Ø II miejsce - Angelika Wojtaszek (kl. 5a), Nikola Wojtaszek (kl. 5a)
Ø III miejsce - Aleksandra Wojtaszek (kl.6c)

I. Kania
I. Demucha