Bezpiecznie przy szkole

Stowarzyszenie Nowoczesna Gmina Wielka Wieś przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, Komisariatu Policji w Zielonkach, Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi oraz Placówek Oświatowych z terenu Gminy realizowało od kwietnia do maja projekt „Bezpiecznie przy szkole”, którego celami były m.in. zwiększenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego na zachowanie bezpieczeństwa przy placówkach oświatowych, zwiększenie świadomości wśród dzieci w kwestii bezpieczeństwa drogowego oraz przestrzegania przepisów,  a także zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
          W ramach projektu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na ulotkę promującą akcję „Bezpiecznie przy szkole”. W konkursie zostali wyróżnieni:
Oliwia Dziobek - kl. Vb
Michał Dąbrowski - kl. Va
Paweł Patej - kl. Va
          W dniu 3 czerwca 2017 roku podczas dniu rodziny organizowanego przez Szkołę Podstawową w Białym Kościele, przewodniczący Stowarzyszenia Nowoczesna Gmina Wielka Wieś Pan Stanisław Kasprzyk podsumował działania podjęte w projekcie. Odbyło się także uroczyste wręczenie nagród przez rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie Panią Barbarę Szczerba oraz Zastępcę Wójta Gminy Pana Krzysztofa Wołosa.