Konkurs recytatorski i fotograficzny
          31 maja 2017 r. w Gimnazjum w Białym Kościele odbył się finał IX Gminnego Konkursu Recytatorskiego przebiegającego w tym roku pod hasłem „Flora w poezji”. Imprezie towarzyszyło rozdanie nagród w konkursie fotograficznym „Eko selfie”, w którym bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ZSP w Modlnicy. Pierwsze miejsce ex aequo w kategorii szkół podstawowych zdobył Mateusz Helman z kl. IVa, również pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum przypadło Julii Kralce z kl. IIb, a drugie miejsce Monice Galon z IIb.
          Po wręczeniu nagród młodym fotografom rozpoczęła się rywalizacja recytatorów. Zgromadzeni uczestnicy oraz publiczność obejrzeli wiele pięknych prezentacji. Szkołę w Modlnicy reprezentowali z klasy Vb: Oliwia Dziobek z wierszem Juliana Tuwima pt. „Warzywa”, Julia Jawor recytująca „Chrzan” Jana Brzechwy oraz Nikodem Szumiec w utworze „Muchomor” Jerzego Harasymowicza. Natomiast w kategorii gimnazjum występowały uczennice kl. IIIa: Maja Astapko z interpretacją „Milczenia roślin” Wisławy Szymborskiej a także Klaudia Szumny z w wierszu pt. „Oset” Jerzego Harasymowicza. Ostateczne wyniki ukształtowały się następująco:

W kategorii szkół podstawowych:
Wyróżnienie - Nikodem Szumiec
II miejsce - Julia Jawor
W kategorii gimnazjum:
III miejsce - Klaudia Szumny

Ponadto, co warte podkreślenia, Julia Jawor oraz Klaudia Szumny zdobyły serca i nagrody publiczności.

Wszystkim należy pogratulować pięknych występów, a zdobywcom nagród dodatkowo trofeów.