Konkurs pięknego czytania
          Uczniowie Gimnazjum uczestniczyli  w „Konkursie pięknego czytania” organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w  Krakowie.   Konkurs przebiegał w kilku etapach. Najpierw etap klasowy - tu wybrano uczniów, który czytają najpiękniej.
I tak  mistrzami klasowego czytania zostali:
IA   - Oliwia Kwaśniak
IB   - Kaja Marschalko
IIA - Barbara Kupiec
IIB  - Julia Stachyra
IIIA - Maja Astapko
IIIB - Emilia Wiśniewska
         Kolejny etap międzyklasowy miał miejsce 24 stycznia 2017 roku i wyłonił uczniów, którzy będą reprezentowali naszą Szkołę w Krakowie. Mistrzyniami szkolnego czytania zostały uczennice:  Barbara Kupiec i Emilia Wiśniewska. GRATULUJEMY!
       Tekst, który miały zaprezentować w II etapie konkursu przygotowały perfekcyjnie. Czytały z wielkim wyczuciem, niemalże aktorski. Ich atutem była dobra dykcja, wrażliwa interpretacja tekstu, umiejętność pracy głosem, swoboda w posługiwaniu się słowem.
JESZCZE RAZ GRATULUJEMY!